Zmiany w kontach studenckich dla usługi Office 365

Dział Informatyzacji informuje, że w uzgodnieniu z Samorządem Studentów PK w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone dwie istotne operacje techniczne na kontach studenckich w Office 365. Zmiany te mają na celu ujednolicenie wszystkich usług studenckich w Office 365.

1) 23 września 2020 r. nastąpi migracja istniejącej domeny student.pk.edu.pl w Office 365 do głównego “tenantu” studenckiego Politechniki Krakowskiej (student.admin.pk.edu.pl).

Usługa Office 365 dla domeny student.pk.edu.pl zostanie nadal aktywna ze zmienionym formatem logowania z login@student.pk.edu.pl na login@studentpkedupl.onmicrosoft.com (hasło pozostaje bez zmian).

Prosimy studentów PK, używających konta Office 365 w domenie student.pk.edu.pl o migrację wszystkich danych zgromadzonych w aplikacjach (Teams, Outlook, Word, itd.) do kont w domenie student.admin.pk.edu.pl.

2) 28 września 2020 r. nastąpi migracja usług pocztowych z serwera https://student.pk.edu.pl do Office 365.

Zmianie ulegnie format logowania do głównego “tenantu” studenckiego Office 365 Politechniki Krakowskiej z login@student.admin.pk.edu.pl na login@student.pk.edu.pl (hasło pozostaje bez zmian).

Głównym adresem pocztowym stanie się adres z domeny @student.pk.edu.pl

Powyższe zmiany nie wpłyną na działanie domeny @student.admin.pk.edu.pl, która od 28 września stanie się domeną techniczną. Wszystkie wiadomości wysyłane na adres login@student.admin.pk.edu.pl będą dostarczane na adres login@student.pk.edu.pl

Prosimy studentów PK o migrację wszystkich danych znajdujących na serwerze https://student.pk.edu.pl do Office 365. Z dniem 7 listopada serwer https://student.pk.edu.pl przestanie być dostępny.

W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt na adres e-mail di@pk.edu.pl