Ogólnouczelniana licencja na oprogramowanie MATLAB

Politechnika Krakowska zakupiła licencję typu Campus Wide Suite na oprogramowanie firmy MathWorks. Licencja ta umożliwia wszystkim pracownikom, studentom i doktorantom uczelni korzystanie z programów MATLAB i Simulink wraz z modułami rozszerzającymi. Warunki licencjonowania uprawniają użytkowników do zainstalowania oprogramowania na komputerach uczelnianych oraz prywatnych. Licencja pozwala także na uruchamianie oprogramowania MATLAB Online za pomocą przeglądarki internetowej. W ramach posiadanej licencji zapewnione jest wsparcie techniczne dla użytkowników oraz dostęp do materiałów informacyjnych w tym kursów i samouczków publikowanych na portalu MathWorks.
Licencja Campus Wide Suite uprawnia do wykorzystywania oprogramowania w dydaktyce oraz przy realizacji niekomercyjnych projektów i badań.
Każda osoba, która chce korzystać z programów MATLAB i Simulink, musi utworzyć sobie indywidualne konto na portalu MathWorks Politechnika Krakowska. Warunkiem koniecznym do utworzenia konta jest posiadanie adresu email w domenie Politechniki Krakowskiej ”pk.edu.pl” (domeny wewnętrze typu “student.pk.edu.pl”, czy “doktorant.pk.edu.pl” są również uprawnione).

Na stronach internetowych MathWorks dostępne są instrukcje wideo:

tworzenie osobistego konta MathWorks,
instalowanie oprogramowania MATLAB.

Pracownicy PK zainteresowani instalacją programu Matlab w laboratoryjnych salach komputerowych proszeni są o kontakt z Działem Informatyzacji (tel. 21-01).