Plany 2018

W 2018 r. Dział Informatyzacji planuje przeprowadzenie następujących prac:

• Wdrożenie systemu monitorowania infrastrukturą wirtualną VMware vRealize Operations 6 Standard.
  • Zaprojektowanie i wdrożenie systemu automatycznej obsługi mailowej dla doktorantów PK.
  • Dostosowanie formularza rejestracji elektronicznej oraz konta kandydata do potrzeb rekrutacji na studia na PK.
  • Modernizacja sieci EDUROAM, obejmująca wymianę i konfigurację nowych punktów dostępowych oraz wsparcie przy realizacji zadań przez lokalnych administratorów.
  • Aktualizacja usług katalogowych dla administracji centralnej PK.
  • Przebudowa systemów centralnych, korzystających z danych synchronizowanych z HMS, w szczególności:
    • zmiana sposobu autoryzacji,
    • aktualizacja danych jednostek i pracowników,
    • przebudowa formularzy do wprowadzania danych,
    • zmiana mechanizmów wyszukiwania,
    • zmiana źródła danych do wyświetlania informacji.
  • Modyfikacja procedury zakładania kont pocztowych w systemie SUS:
    • zmiana źródła danych o pracownikach,
    • nowe skrypty do pobierania i wysyłania danych do administratora,
    • rozszerzenie informacji o kontach pocztowych dostępnych dla użytkowników (pojemność, zajętość itd).
  • Zmiana procedury automatycznych powiadomień dla administratorów o nowych wnioskach o konto na serwerze www.
  • Wprowadzenie powiadomień dla użytkowników Systemu Zarządzania Zasobami Internetowymi o wygasaniu konta WWW na serwerach PK.
  • Wdrażanie systemu ochrony antywirusowej ESET na PK, w szczególności w sieci administracji centralnej oraz w sieci HMS:
    • uruchomienie serwera administracyjnego systemu ochrony,
    • generowanie pakietów instalacyjnych dla różnych wersji systemów operacyjnych,
    • instalacja programu antywirusowego na komputerach pracowników administracji centralnej,
    • konfiguracja grup komputerów zgodnych ze strukturą organizacyjną PK,
    • tworzenie kont administracyjnych i delegowanie uprawnień dla administratorów lokalnych.
  • Rekonfiguracja zabezpieczeń centralnego urządzenia brzegowego klasy UTM oraz rozbudowa szkieletu Uczelnianej Sieci Komputerowej.
  • Opracowanie i wdrożenie usług klientów pocztowych dla intranetowej sieci HMS.
  • Opracowanie oraz wdrożenie usług VPN dla pracowników PK oraz firm zewnętrznych.
  • Opracowanie oraz wdrożenie usług terminalowych dla pracowników PK.
  • Reorganizacja sieci dedykowanej do zarządzania zasobami PK oraz implementacja zasad dostępowych dla pracowników DI.

Realizacja ww. prac może zostać opóźniona w przypadku pojawienia się nieprzewidzianych w powyższym wykazie zadań, wynikających z potrzeb Uczelni.